Dětem pomohl s nástupem do školy Karel IV.

01.09.2016 Karel IV. přivítal zlínské školáky. První školní den zpestřil na Základní škole Mikoláše Alše. Prvňáčkům také rozdal ze své truhlice zlaté dukáty.

 Pokračování

Návštěva Podvýboru pro technologické trendy a bezpečnost Výboru pro vědu a technologie Parlamentního shromáždění NATO v Dánsku, Grónsku a na Faerských ostrovech

24.08.2016 Ve dnech 15.8. až 20.8.2016 proběhla dlouho plánovaná návštěva Podvýboru pro technologické trendy a bezpečnost Výboru pro vědu a technologie PS NATO v Dánsku, Grónsku a na Faerských ostrovech.

 Pokračování

Konečně si i veřejnost uvědomuje důležitost zajištění bezpečnosti a obrany země

13.08.2016 V souvislosti s událostmi na Krymu, na východní Ukrajině a v kontextu probíhající migrační krize se objevují tendenční články či názory, zpochybňující akceschopnost Severoatlantické aliance i našeho členství v ní.

 Pokračování

Pět hlavních priorit, které chce ČSSD prosadit ve vládě

29.07.2016 Na dnešní tiskové konferenci v Lidovém domě představil premiér Bohuslav Sobotka a ministři vlády za ČSSD pět klíčových priorit, které chce sociální demokracie ve vládě prosadit.

 Pokračování

Premiér Sobotka: Jsem rád, že se nám podařilo schválit zvýšení platů pracovníků ve školství už od 1. září

27.07.2016 Jsem rád, že se nám podařilo schválit zvýšení platů pracovníků ve školství již od 1. záři letošního roku.

 Pokračování

Vláda schválila růst platů učitelů již od září 2016

27.07.2016 Rozpočet kapitoly školství se zvýší už v září 2016. Vláda dnes rozhodla o posílení rozpočtu ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, a tak uvolní z kapitoly Státní dluh částku 2,5 mld. Kč.

 Pokračování

Prohlášení předsedy vlády Bohuslava Sobotky k útoku v Mnichově

23.07.2016 Mnichov má za sebou těžkou noc. S velkým pohnutím jsem sledoval události, které se zde v posledních hodinách odehrály. Odsuzuji útok, ke kterému včera večer došlo.

 Pokračování

Dvě strany téže mince

22.07.2016 Poslední výrok kandidáta konzervativní strany na funkci amerického prezidenta Donalda Trumpa vzbudila nebývalou pozornost zejména evropských, ale i českých politiků. Pomineme-li běžící předvolební kampaň a skutečnost, že řada výroků kandidáta nebude v budoucí shodě s výroky prezidenta, je třeba se nad těmito slovy zamyslet.

 Pokračování

Pevnost Evropa a my

18.07.2016 Otázka bezpečnosti je na programu dne. Vše začalo s migrační krizí, která po vzniku ISIL rozrostla v neočekávanou vlnu, na kterou nebyla Evropská unie, ale ani Evropa připravena.

 Pokračování

Zrcadlo Brexitu

30.06.2016 Skončilo zasedání Evropské rady, která se zabývala výsledkem referenda o vystoupení Velké Británie z Evropské unie a o možných dopadech na budoucí vztahy s touto zemí.

 Pokračování

   
Zde zadejte